Jakie daje możliwości?

        Zarządzać i sterować w domu możemy praktycznie wszystkim.
Jedynym ograniczeniem staje się nasza fantazja.

Zarządzanie domem poprzez panele dotykowe

        Zarządzać i sterować domem, możemy za pomocą nowoczesnych paneli i ekranów dotykowych.Teletask - panele dotykowe          

        Do dyspozycji mamy panele dotykowe z polami dotykowymi, oraz z wyświetlaczem LCD, na którym wyświetlają się informacje takie jak temperatura, wilgotność, alarmy, powiadomienia, itp.

        W ofercie mamy kilka ekranów dotykowych począwszy od czarno- białych po kolorowe. Możemy ich używać jako domofonu i video-domofon z możliwością zapamiętywania zdjęć. Menu oraz wszystkie przyciski można dowolnie konfigurować, dzięki czemu możemy całkowicie dostosować je do potrzeb użytkownika.

Teletask, ekrany dotykowe     

 

        Pola dotykowe sterują nie tylko oświetleniem, roletami oraz systemem audio, ale również tunerem TV i radiowym, mikrofonem czy głośnikami, itp. 

 

        Dzięki panelom możemy sterować dowolną funkcją w domu, a ze ścian znikają szpecące włączniki. Nie są już nam potrzebne całe rzędy Inteligentny Dom, ekran dotykowywłączników do oświetlenia. Wszystko mamy zamknięte w jednym nowocześnie wykonanym ekranie dotykowym.  

 

        Panele wspaniale wkomponowują się w wystrój pomieszczeń podkreślając nowoczesność i prestiż domu. 

 Divus PC do zabudowy       

       

        Nowością jest komputer PC do zabudowy w ścianie z ekranem LCD dotykowym. Dostępny jest w trzech rozmiarach 10,4'' , 15'' i 19''. Sterowanie automatyką za jego pomocą odbywa się dzięki wizualizacji GUI całego domu. Jest ono bardzo proste i intuicyjne.

 

Czujnik wody.

        Powrót z udanych wakacji, może zepsuć zastanie zalanego mieszkania z powodu rozszczelnienia się rury z wodą. System Inteligentnego Domu automatycznie odetnie dopływ wody, w przypadku wykrycia wycieku.

        W przypadku, gdy zapomnieliśmy zakręcić wodę przed wyjazdem, a jesteśmy już w trakcie podrózy nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić to poprzez Internet czy telefon zakręcając główny zawór.

        Nigdy więcej przykrych niespodzianek – powrót do domu musi być zawsze przyjemny.

        Proszę sobie pomyśleć jakie szkody możemy ponieść przez zalanie mieszkania. Są to kwoty często przekraczające cene automatyki dla Państwa domu!

 

Instalacja przeciwoblodzeniowa.

        Jak często w zimie mają Państwo problem z wjazdem do garażu? 

        Codzienne wstawanie i odśnieżanie drogi by móc wyjechać  samochodem do pracy  nie należy do przyjemnych obowiązków.         

        Instalacja przeciwoblodzeniowa gwarantuje Państwu bezpieczny wjazd do garażu, obniża niebezpieczeństwo poślizgu i zapewni Państwu  bezpieczną  drogę z garażu  do drzwi domu. 

       Nie będą już musieli Państwo rano wstawać i jak zwykle brać się za odśnieżanie podjazdu. Lepiej ten czas wykorzystać relaksując się pijąc poranną kawę, którą zapażył dla nas w expressie nasz Inteligentny Dom.

       Dom żyjący w harmonii z mieszkańcami, znający przyzwyczajenia swoich domowników, oto Inteligentny Dom!

Czujnik wiatru, dymu, kontaktrony.

Wykryto dym?

        Zostaniemy od razu powiadomieni o tym fakcie, że w domu, mógł zostać zaprószony ogień, dzięki czemu będziemy mogli odpowiednio zareagować wzywając straż pożarną, a do tego system powiadomi poprzez alarm agencje ochrony, która na miejscu przypilnuje naszego dobytku do czasu naszego przyjazdu.

        System może sam poczynić pierwsze kroki bezpieczeństwa, odrazu zakręcając dopływ gazu do  domu i wyłączyć dopływ prądu do pomieszczenia, w którym wykryto zapruszenie ognia.

 

Zbyt silny wiatr?

        Inteligentny Dom automatycznie, gdy zostanie odnotowany silny wiatr opuści rolety na okna.

 

Pada deszcz?

        Nie pamiętamy czy zamknęliśmy okno? System sam wykryje opady deszczu i zamknie za nas okno.

        Gdy za oknem ładna pogoda, a my siedzimy w pracy, możemy poprzez Internet otworzyć okno i przewietrzyć mieszkanie.

        Inteligentny Dom dba o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich, podnosi nasz komfort psychiczny, oraz odciąża nas z obowiązków i ze zmartwień.

Czujnik gazu.

Ulatnia się gaz?

        Domotyka wykryje go i ustrzegnie nas od wypadku, zakręcając dopływ gazu do domu, a my zostaniemy o tym zdarzeniu niezwłocznie powiadomieni, np. wiadomością na telefon.

Sterowanie urządzeniami w ogrodzie.

        Możemy ustawić sobie system, aby automatycznie włączał zraszacze w ogrodzie o pewnej godzinie, bądź jeśli spadnie wilgotność. Ale załączenie nastroju "Gril" w ogrodzie nie spowoduje załączenia zraszaczy, gdyż byłaby to nie miła niespodzianka dla naszych gości.

        Domotyka umożliwia nam sterowanie urządzeniami np. w oczku wodnym (fontanna, oświetlenie, filtry).

        Gdy będziemy wchodzić do ogrodu, może zostać automatycznie włączona fontanna i oświetlenie wprowadzając nas w przyjazny klimat natury, a my usiądziemy sobie w spokojnym zaciszu z naszą ulubioną lekturą.

        Bez trudu możemy mieć zaprogramowane nastroje i sceny świetlne w naszym ogrodzie, które zostaną uruchomione poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Z pewnością nadadzą charakteru i szczególnego klimatu naszemu przyjęciu.

Sterowanie sprzętem AGD.

       Domotyka umożliwia nam sterowanie sprzętem AGD.

       Każdy z nas, chyba marzy, aby po wejściu do domu czekała na nas już zaparzona ciepła kawa?

       Powrót z pracy i czekająca kawa na nas w expresie, to dla Inteligentnego Domu żaden wysiłek. Dla miłośników porannej filiżanki ciepłej kawy, z pewnością doda pikanterii do smaku to, że specjalnie dla nas przygotował ją nasz dom.

        Mamy małe dzieci, które są bardzo ciekawe świata i niechcemy, aby spotkała ich jakakolwiek krzywda. W kuchni roji się od niebezpiecznych urządzeń, przy wyjściu z domu poprzez naciśniecię jednego pola na panelu dotykowym, podczas naszej nie obecności sprzęt AGD może zostać wyłączany z sieci  elektrycznej, aby nasze pociechy przez przypadek nie zrobiły sobie krzywdy. Również w celu oszczędzania energii sprzęt może być odłączany z prądu, aby nie pobierać niepotrzebnie energii.

       Powiedz co chcesz zautmotyzować, a my to zrobimy.  

 

Kontrola dostępu.

        Zintegrowane sterowanie dostępem oznacza coś więcej niż automatyczne otwieranie drzwi przy pomocy systemu domotyki. Jeżeli przyłożą państwo do czytnika swoją kartę dostępu lub identyfikator, zarejestrowany zostanie państwa powrót do domu.

        Dom powita Państwa należycie, włączając oświetlenie na drodze do kuchni oraz muzykę, aby łatwiej było rozładować zakupy. Nigdy więcej nie doświadczą państwo samotnego powrotu do domu!

        Dodatkową zaletą systemu dostępu jest możliwość wpuszczenia do domu sprzątaczki lub ogrodnika w wyznaczonych dniach i godzinach.

        W ten sposób rozumiemy połączenie komfortu, bezpieczeństwa i wygody.

        Dom może rozpoznawać, który z domowników wrócił do domu i w zależności od tego możemy ustalać sobie scenariusze, np. jedno z nas chciałoby, aby po wejściu do domu, zaświeciło się światło w drodze do salonu, automatycznie włączył się telewizor, zasunęły się rolety i między czasie expres zaparzył kawę, inna osoba, zaś, aby dom powitał go przy muzyce ulubionej stacji radiowej, do tego podkręcił ogrzewanie, a oświetlenie załączył na 70%.

Zdalne sterowanie i zarządzanie domem poprzez komputer, telefon i Internet.

        Zarządzać i sterować domem, możemy za pomocą Internetu, palmtopa, laptopa, pilota, TV i telefonu. Każda funkcja systemu może zostać w bezpieczny sposób określona i zmieniona zdalnie. Możliwość taką uzyskujemy dzięki stworzonej wizualizacji domu z naniesionymi pomieszczeniami, meblami i sterowanymi urządzeniami, która uruchomiona na komputerze pozwala nam na graficzne zarządzanie mieszkaniem.

       Sterowanie w ten sposób domem jest bardzo łatwe i przyjazne dla użytkownika.

       Za pomocą telefonu komórkowego możemy wdzwonić się do domu i przyciskając cyfre  na komórce zasunąć rolety, zgasić światło czy uruchomić dowolne urządzenie lub wystarczy wysłanie Sms-a, np. o treści "włącz ogrzewanie" i ciepło naszego domu przywita nas w zimny zimowy dzień. 

       Z każdego miejsca na świecie za pośrednictwem Internetu będą mieli Państwo nadzór nad swoim domem. Bez trudu można sprawdzić, czy któryś z domowników jest aktualnie w domu lub zobaczyć obraz z kamer IP. Gdy za oknem ładna, słoneczna pogoda, siedząc w zdalne zarządzanie przez internet Inteligentnym Domempracy możemy przez Internet otworzyć okno i przewietrzyć mieszkanie albo gdy wychodząc z domu zapomnieliśmy włączyć alarm, możemy to zrobić z komputera w pracy.

       Praktycznie każdy nowy palmtop ma dziś kartę bezprzewodową, dzięki czemu w każdym miejscu w domu możemy sterować dowolną funkcją instalacji. Nowe telefony komórkowe niczym się już praktycznie nie różnią od palmtopów, dzięki temu również popularny Smartphone może być używany do sterowania urządzeniami domowymi.

Sterowanie sprzętem audio i video.

        Integracja z systemem automatyki pozwala zcentralizować całą instalację i sterować urządzeniami z innych pomieszczeń. Wykorzystane mogą być dowolne zestawy audio/video lub też dedykowane rozwiązania, tzw. multiroomy. Najbardziej rozbudowane rozwiązania umożliwiają korzystanie w wielu pomieszczeniach ze wspólnych źródeł dźwięku lub obrazu i ich wybór indywidualnie do każdego pomieszczenia; w pomieszczeniach są montowane jedynie klawiatury sterujące z odbiornikami podczerwieni IR oraz głośniki; w zależności od planowanego wystroju wnętrza można zastosować głośniki z siatką maskującą, wbudowane w ściany lub sufity albo głosniki panelowe, montowane podtynkowo w ścianach lub sufitach.

       Po wejściu do domu może zostać włączona nasza ulubiona stacja radiowa lub włączyć się telewizor i dekoder satelitarny z ulubionym naszym kanałem informacyjnym.

       Zarzywając relaksacyjnej kąpieli w tle będzie leciała nam nastrojowa muzyka.

Instalacja systemu telewizji dozorowej.

        Zamnotowane kamery CCTV i IP w wybranych pomieszczeniach lub na terenie posesji, umożliwiają podgląd obrazu przez Internet lub jego zapis w rejestratorze cyfrowym. Uzyskujemy także możliwość podglądu obrazu na ekranie odbiornika TV lub notebooka. Obrazy z wybranych kamer mogą być także wyświetlane na ekranie dotykowym LCD.

        Jesteśmy w kuchni, przygotowujemy obiad, a nasze dzieci bawią się w ogródku. Możemy je pilnować, spoglądając na ekran LCD, który może być umieszczony na blacie w kuchni.

Sterowanie napędami bramowymi.

        Dzięki integracji sterowania napędów bram (wjazdowych,garażowych) użytkownik zyskuje na funkcjonalności. Uzyskuje się możliwość otwarcia bramy z np. z ekranu dotykowego, pilota lub telefonu. Ponadto możliwe staje się powiązanie otwarcia/zamknięcia bramy z innymi elementami systemu, np.         

        Otwarcie bramy wjazdowej spowoduje równoczesne włączenie oświetlenia na podjeździe, otwarcie bramy garażowej itp.

Sterowanie napędami rolet, żaluzji, zasłon, markiz itp.

        System automatyki w prosty sposób zapewnia sterowanie indywidualne oraz grupowe lub centralne roletami. Ponadto możliwe są funkcje w połączeniu z innymi urządzeniami, np. w scenach świetlnych i nastrojach, czy też w integracji z alarmem, jak również funkcje ochronne (schowanie markiz przy zbyt dużym wietrze).
sterowanie roletami
        Możemy z jednego panela dotykowego sterować wszystkimi roletami w domu. Po wyjściu z domu, mogą być automatycznie zasuwane lub o poranku podniosą się aby przywitał nas piękny słoneczny dzień.

        Uruchomienie alarmu załączy nie tylko syrenę i zaświeci światło w całym dniu, ale podniesie rolety, aby w nocy zwrócić uwagę sąsiadów.

Sterowanie oświetleniem ogrodowym.

        Inteligentny Dom umożliwia nam sterowanie oświetleniem w ogrodzie. Możemy tworzyć sceny świetlne i nastroje.

        W drodze z domu do altanki, może automatycznie nam rozświetlać się droga.

        Gdy zaczyna zmierzchać, automatycznie zostanie włączone światło w ogrodzie.

        Po wejściu do ogrodu uruchomi sie klimat, który zdefiniowaliśmy, fontanna zostanie podświetlona, załączy się oczko wodne, wodospad, a lampy będą po koleji się rozjaśniać tworząc nastrojowy klimat.

        Wykrycie nieproszonego gościa w nocy spowoduje zaświecenie się oświetelnia w ogrodzie i może włączyć alarm.

Sterowanie ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją.

        W instalacji Inteligentnego Domu mamy możliwość podzielenie domu na kilka stref grzewczych i w zależności od dnia, sezonu, temperatury, stopnia nasłonecznienia pomieszczenia, czy też braku obecności domowników sterować poszczególnymi urządzeniami celem optymalnego wykorzystania energii, a tym samym minimalizacji kosztów, oraz podniesienia naszego komfortu.

        Zimą po otwarciu okna w celu przewietrzenia pokoju, automatycznie zostanie wyłączone ogrzewanie, a latem klimatyzacja nie włączy się przy otwartym oknie, aby nie tracić niepotrzebnie energii.

        Możemy obniżyć temperaturę w pokojach w których nie przebywamy podczas dnia i tak w sypialni zadać temperaturę 19 ºC, a w salonie i kuchni ustawić 22 ºC, przykładowo.

        Po wyjściu z domu system sam obniży temperaturę w całym budynku, a o określonej godzinie włączy ogrzewanie, albo możemy sami poprzez telefon, czy Internet załączyć je.

        Inteligentny Dom to oszczędności na ogrzewaniu 20-25%. System dba aby nie przegrzewać pomieszczeń, a powrót do ciepłego domu jest dużo przyjemniejszy.

Sterowanie gniazdami elektrycznymi.

        Dzięki zaprojektowaniu indywidualnych obwodów zapewnia się sterowanie dowolnymi urządzeniami, np. lampy stojące, kinkiety, zasilanie akwarium, elektrozawory (nawadnianie ogrodu, fontanna), może to być dowolne urządzenie.

        Gniazda sieciowe mogą zostać wyłączane, po opuszczeniu domu, a dzieci zostawione bez naszej opieki bawiąc się nie zrobiły sobie krzywdy, uruchamiając niebezpieczne urządzenie czy wkładając coś do gniazdka.

        W nocy kiedy śpimy, zbędny sprzęt będacy na czuwaniu zostaje odcięty od prądu. Obniżamy koszta energii elektrycznej.

        Jest to oszczędność 15-20% dla naszych portfeli, gdyż wszystkie urządzenia na czuwaniu pobierają energię, tzw. energię uśpioną.

Sterowanie oświetleniem.

- funkcje włącz/wyłącz
- ściemnianie
- oświetlenie LED RGB (kolorowe diody LED używane do podświetlania półek, tworzenia nastrojów, itp.)
- dom sam może rozpoznawać jaką mamy porę dnia i w zależności od tego automatycznie włączyć oświetlenie
- funkcja panic – gdy się czegoś przestraszymy w domu, możemy jednym guzikiem włączyć światła w całym domu
- symulacja obecności domowników w domu – kiedy wyjadą Państwo na wakacyjny wypoczynek, dom będzie symulował Państwa obecność, zaświecając np. światło w salonie, sypialni, czy też włączając TV, albo radio, aby odstraszyć złodziei
- sceny świetlne i nastroje

        Sceny świetlne i nastroje umożliwiają wysterowanie nie tylko światła, ale także innych urządzeń typu rolety, sprzęt audio, itp.

Przykładowe scenariusze: Nastrój kolacja

       Po przygotowaniu romantycznej kolacji, poprzez naciśnięcie jednego przycisku możemy stworzyć intymny nastrój. Światło ściemni się do 40%, włączy się romantyczna muzyka, zasuną się rolety na oknach, wyłączy się dzwonek przy drzwiach, aby nikt nam nie przeszkadzał.

       Przy wyjściu z domu system wyłączy wszystkie światła i odetnie dopływ prądu w gniazdkach elektrycznych, opuści wszystkie rolety, zazbroji alarm, obniży ogrzewanie w sypialni do 20°C, a w pozostałych pomieszczeniach do 18°C.


       Chcemy spędzić wieczór we dwoje oglądając film, przyciskamy na panelu dotykowym np. scenę „kino”, a w salonie wyłączy się górna lampa, kinkiety włączą się na 40%, system opuści ekran i włączy DVD.

Nastrój ogólny
       Wstajemy w nocy i idziemy do łazienki. System domotyki utomatycznie, będzie włączał oświetlenia w drodze do łazienki, a przy tym obniżone do 50%, aby nie oślepiać Państwa.

        Dzieci czasem boją się zasypiać same, gdy jest ciemno w pokoju. Możemy ustawić oświetlenie, aby ściemniało się przez godzinę, a dziecko nawet nie zauważy tego, a gdy zaśnie, domotyka sama zgasi światło.

       Po wejściu do łazienki automatycznie zapali się światło, a po naszym wyjściu system je wyłączy. Nie musimy myśleć czy pozostawiliśmy włączone światło jak to się nam często zdarza, a przy tym uzyskujemy oszczędności.

         Wszystkie scenariusze zależą od Państwa. Możemy je zmieniać i definiować według upodobań każdego z nas. Ogranicza nas tu tylko fantazja.

Instalacja alarmowa i antywłamaniowa.

        Integracja z systemem automatyki umożliwia wykorzystanie informacji z poszczególnych czujek do sterowania oświetleniem lub dowolnym urządzeniem.

        Przy wyjściu z domu wciśnięcie jednego przycisku wyłączy oświetlenie, zasunie rolety i uzbroi alarm. Włączenie się alarmu podczas zagrożenia umożliwi nie tylko załączenie syreny i powiadomienie agencji ochrony, ale i włączenie się wszystkich świateł w domu, które mogą znacząco migać, by zwrócić uwagę sąsiadów.

        Gdy zapomnieliśmy uzbroić alarm możemy to zrobić poprzez Internet, czy telefon.

        Gdy alarm jest rozbrojony, czujki ruchu będą sterować, np. oświetleniem, a kontaktron, który jest umieszczony przy oknie, po jego otwarciu, wyłączy ogrzewanie grzejnika, który się tam znajduje.

        Informacja o włączeniu się alarmu może być przesłana do nas na telofon lub możemy sprawdzić stan alarmu przez Internet.

Instalacje satelitarne.

        Proponujemy Państwu nowoczesne instalacje satelitarne i telewizyjne w najnowszej technologii HD (telewizja wysokiej rozdzielczości).

        Instalacje wykonujemy w domach, hotelach, pensjonatach.

        W każdym pokoju możemy zamontować gniazdo abonenckie, do którego poprzez jeden kabel, doprowadzamy sygnał satelitarny, naziemny analogowy i cyfrowy, oraz radiowy.
Nie trzeba do tego setek metrów kabla, czy dziesiątek anten na dachu.

Instalacje videodomofonowe i domofonowe.

        Instalacja videodomofonowa lub domofonowa oprócz swoich podstawowych funkcji (otwieranie furtki lub bramy wjazdowej) może zostać rozbudowana o dodatkowe możliwości np. :
• podgląd obrazu z bramy lub furtki na ekranie dotykowym
• wykonywanie zdjęć z kamery videodomofonu lub innych
• odbiór sygnału wywołania z bramy/furtki na ekranie dotykowym
• otwieranie bramy z dowolnego elementu sterowania (przycisków, paneli lub ekranów dotykowych, pilotów, telefonu).
• włączenia lamp na podjeździe po otwarciu bramu itp.